Alain de Courtenay – płyta 'The Pregnant Letter’

Nie mogę… nie zaprezentować muzyki tworzonej, granej i śpiewanej do własnych, poetyckich tekstów przez Alaina de Courtenay – ponieważ jest to syn mojego serdecznego przyjaciela, mieszkającego od bardzo dawna w Chicago. Na dokładkę jego muzyka podoba mi się :), więc chciałbym aby Alain miał jak najszersze audytorium oraz grono fanów. W 2008 roku, mając 25 lat, wydał debiutancką płytę CD z okładką zaprojektowaną przez jego siostrę, Anne de Courtenay, zatytułowaną The Pregnant Letter . Mam tę płytę – oczywiście z autografem Alaina…

Można posłuchać i obejrzeć Alaina na YouTube ( http://www.youtube.com/anaker00). Niestety, pliki video mają tę wadę, że dźwięk nagrywany jest na ogół przez wewnętrzny, mały mikrofon… Jest to wprawdzie spokojny 'rock’ (dość pojemne określenie, więc chyba tutaj pasuje) ale muzykę Alaina można zaliczyć do akustycznej – gra na gitarze a z nim jedynie skrzypek, TJ Callanta . Przykład utworu szybszego, bardziej dynamicznego znajduje się pod adresem http://www.ourstage.com/play/track/IYYURMMWIUCK-godspeed .
Alain de Courtenay ma też swój fanclub: http://www.ourstage.com/fanclub/alaindecourtenay. Płytę The Pregnant Letter można kupić pod adresem http://cdbaby.com/cd/alaindecourtenay, gdzie można posłuchać 30-sekundowych fragmentów poszczególnych utworów.

Mam też plik MP3 z utworem The Lesser Man, który został nagrany później. Otrzymałem go w celu zaprezentowania na mojej stronie, ze zgodą muzyka na udostępnienie pliku odwiedzającym. Utwór ten jest od niedawna na YouTube, lecz z dźwiękiem niskiej jakości. Tutaj prezentuję nagranie studyjne.

Mini-playera z utworami The Lesser Man oraz This Lovin pokażę tu wkrótce.

 

lipiec 24, 2009 by