o stronie

Do zbudowania romuald bartkowicz website posłużyło mi popularne oprogramowanie systemów blogowych WordPress, w spolszczonej wersji 2.7.1. Właściwym blogiem – czyli miejscem do prowadzenia osobistych, codziennych lub okazjonalnych zapisków – jest oczywiście dział BLOG. Uniwersalne, nowoczesne rozwiązania aktualnej wersji WordPress umożliwiają stworzenie zupełnie sensownej konstrukcji strony domowej, co skrupulatnie staram się wykorzystać do swoich potrzeb.

Design strony oparty jest na komercyjnym szablonie StrictBusiness – Sofa Premium WordPress Theme, który – po długich poszukiwaniach jasnego, spokojnego i estetycznego layout’u – spełnił wreszcie moje oczekiwania. Wprawdzie szablon ten jest w wersji angielskiej, ale powoli udaje mi się zmieniać napisy na polskie, w miarę jak docieram do odpowiednich plików i kodów stron.

Dla tych, którzy przypadkiem trafią tu z obszarów angielskojęzycznych, przygotowałem (dzięki translatorowi Google) możliwość błyskawicznego tłumaczenia on-line przeglądanej strony, poprzez kliknięcie linku Translate a Web Page , umieszczonego u samej góry strony (po środku).

Strona będzie jeszcze przez jakiś czas w fazie rozbudowy; proszę więc nie dziwić się, jeśli po jakimś czasie menu będzie wyglądało inaczej, lub coś zniknie czy pojawi się…