NPR.org (National Public Radio)

NPR (-> National Public Radio) jest znanym w świecie producentem i dystrybutorem niekomercyjnych wiadomości, muzyki i programów. Wspierane prywatnie a także przez organizacje non-profit, NPR współpracuje z ponad 860 niezależnymi, niekomercyjnymi publicznymi stacjami radiowymi. Produkuje i dystrybuuje każdego tygodnia ponad 130 godzin oryginalnych realizacji oraz wiele programów, które są produkowane przez inne stacje i sieci radiowe. Służy przede wszystkim 27 milionom Amerykanów, lecz usługi NPR dostępne są także w ponad 100 krajach.

NPR oferuje bardzo urozmaicony 'content'; można słuchać audycji z wielu dziedzin oraz newsów, wiadomości, omówień, recenzji, koncertów itd. Posiada też obszerne archiwum, dostępne dla każdego. Do prywatnego, niekomercyjnego użytku można pobierać pliki mp3 z utworami, płytami i koncertami a także podcasty. Oferowany jest także specjalny -> NPR player - dla każdego kto chce umieścić go na swojej stronie www.

A'propos koncertów - wszystkim, którzy lubią Cassandrę Wilson, proponuję prawie godzinny występ, dostępny zarówno do posłuchania jak i do pobrania w ponad 50MB pliku mp3. Muzyka jest nieco inna niż w większości nagrań płytowych tej artystki - bardziej jazzowo-bluesowa - więc bardzo polecam ten -> koncert. Znalezienie tam takich 'perełek' nie jest łatwe, jednak każdemu kto zechce znaleźć w NPR coś dla siebie, z pewnością to się uda...
sie 12, 2009 by