Odkrycie naukowe

Światowy Zjazd Stomatologów zapowiadał się niezwykle interesująco. Między innymi z powodu sensacyjnego odkrycia, jakie miał ogłosić profesor mało znanej, wschodnioeuropejskiej kliniki. Wprawdzie w środowisku stomatologów krążyły od jakiegoś czasu plotki, domyślano się czegoś ale tak naprawdę do końca nie było wiadomo czego odkrycie dotyczy.

Głęboka tajemnica, skrywająca badania naukowe w tej części Europy nie dziwiła nikogo; jednak zastanawiający był fakt, iż nawet dziennikarze śledczy nie potrafili wyciągnąć chociaż jednego zdania na ten temat od współpracowników Profesora, nie mówiąc o sprzątaczce czy portierze.

W dniu, w którym na Światowym Zjeździe Stomatologów miał wystąpić tajemniczy Profesor, na jego pierwsze słowa czekali od rana oprócz podekscytowanych naukowców – podekscytowani przedstawiciele mediów.

„Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy. Po kilku latach od dokonania odkrycia nie jestem jeszcze w stanie do końca zrozumieć mechanizmu funkcjonowania zjawiska, o którym opowiem. Jednak mogę ogłosić z całą pewnością, że jest to odkrycie epokowe: odkryłem… zęby głupoty!”

Maj 1, 2012 by