One Eyeland – wyspa w wirtualnym świecie

One Eyeland to miejsce, którego nie znajdzie się w Google Map. Jest to wyspa w wirtualnym świecie, zamieszkałym przez ludzi którzy 'strzelają' do życia. Miejsce, w którym każda dusza ma jedno przyrodzone prawo: prawo do wizualnej rozkoszy.

W powyższym tłumaczeniu słowo 'strzelają' zostało użyte chyba zbyt dosłownie. Bardziej chodzi tu o przenośnię, związaną z używaniem kamery, wycelowanej w fotografowane obiekty. Ale mniejsza o to; istotny jest fakt, że odkryte właśnie przeze mnie miejsce One Eyeland jest ze wszech miar godne polecenia dla osób które (podobnie jak ja) potrafią zachwycić się czyimś pomysłem na oryginalną fotografię lub podziwiać artystyczną duszę fotografa dostrzegającego to, czego inni nie widzą. Założycielem 'Wspólnoty dla kreatywnych fotografów' One Eyeland jest fotograf, Hindus Sharad Haksar.

Niestety - jak przeczytałem w warunkach użytkowania serwisu - nie można odtwarzać, kopiować i rozpowszechniać zamieszczonych tam prac. Nie mogę więc pokazać, które ze zdjęć najbardziej mnie zafascynowały. Muszę zadowolić się jedynie udostępnieniem adresu i indywidualnym, estetycznym przeżywaniem... ( 9362 prace, 390 fotografów).
wrz 14, 2009 by