Pakiet 200 programów freeware – na pendrive 2 GB

Ostatnio znalazłem w internecie (na stronie miasik.net) interesujące informacje na temat bardzo praktycznego rozwiązania (LiberKey), dotyczącego korzystania z ogromnej, przenośnej (portable) bazy programów freeware: jest to pakiet ponad dwustu programów użytkowych 'z rozmaitych dziedzin, które możemy nosić w kieszeni na pendrive i używać kiedy tylko zajdzie potrzeba, bez konieczności szukania i ściągania czegokolwiek z internetu. Nie wymagają instalacji, wszystkie swoje ustawienia zapamiętują w miejscu swojego przebywania (czyli na pendrive). Wystarczy uruchomić menu startowe i wybrać to, czego potrzebujemy w danej chwili '.

Jak można przeczytać dalej (tekst udostępniony w ramach licencji 'Creative Commons Uznanie autorstwa 2.5'):          Pakiet dostępny jest w 3 rozmiarach, w zależności od tego, na jak duży pendrive zechcemy go zainstalować. Pendrive 2GB pozwoli nam na zainstalowanie chyba wszystkich dostępnych programów ponad te 200 umieszczonych w największym pakiecie. Do największych zalet pakietu należą:
  • Szeroka gama aplikacji. Wystarczy zobaczyć listę oraz zamieszczone na niej kategorie. Coraz częściej okazuje się, że gdy potrzebuję coś zrobić, to wśród programów mojej instalacji LiberKey’a znajdę odpowiednie narzędzie.
  • Automatyczna aktualizacja. Chyba codziennie któryś z programów w pakiecie ma dostępną aktualizację. Proces jest praktycznie bezobsługowy – wystarczy wybrać dostępne aktualizacje, a program sam ściągnie nowe wersje i je zainstaluje.
  • Automatyczne dodawanie nowych programów z kompletnej listy. Mimo że największy pakiet zawiera ponad 200 programów, to autorzy stworzyli przenośne wersje ponad 260 programów, które można zainstalować poprzez kliknięcie na wybraną pozycję z listy. Resztę – ściągnięcie i instalację załatwi LiberKey.
  • Możliwość stałej instalacji. Nie ma obowiązku uruchamiania pakietu z pendrive’a, możemy pakiet zainstalować w dowolnym folderze na dysku twardym i uruchamiać go automatycznie podczas startu systemu. Dzięki temu mam zestaw narzędzi zawsze pod ręką.
  • Możliwość dodawania własnych programów. Jeśli mamy jakieś inne własne programy portable, możemy dorzucić je do pakietu i uruchamiać ze wspólnego menu. Dla tych programów, oczywiście, nie ma automatycznej aktualizacji, ale wygodniej jest mieć wszystko pod ręką, w jednym miejscu.
Podobne rozwiązanie oferuje serwis Lupo PenSuite. Pakiety programów są do pobrania na obu wspomnianych stronach, do których odnośniki umieściłem również u góry tego tekstu, z lewej strony.
wrz 5, 2009 by