Rudolf Steiner, genialny wizjoner…

Losy naszych dusz są w tej chwili w naszych rękach! Genialny wizjoner Rudolf Steiner opisał to dokładnie ponad sto lat temu, w roku 1917. Wygląda na to, że niestety miał co do joty rację:

„Nie powinniśmy się oszukiwać. Mamy do czynienia z bardzo specyficznym ruchem. Tak jak duch został zniesiony na soborze w Konstantynopolu (…) – tak będą poczynione starania w innej formie, aby zlikwidować duszę, duchowe życie. I nadejdzie czas, może wcale nie w odległej przyszłości, kiedy coś zupełnie innego rozwinie się na kongresie, takim jak ten, który miał miejsce w 1912 roku, na którym będą się pojawiać bardzo różne tendencje, gdzie powie się: „to już jest patologiczne u ludzi, jeśli w ogóle myślą o duchu i duszy. Zdrowi są wyłącznie ci ludzie, którzy mówią tylko o swoim ciele.”
Będzie to postrzegane jako objaw choroby, gdy jakaś osoba rozwinie się w taki sposób, że dojdzie do takich koncepcji: „istnieje duch lub dusza”. – To będą chorzy ludzie. I będzie wynaleziony – tego możecie być absolutnie pewni – odpowiedni lek, poprzez który będą działać. Wtedy duch został zniesiony.
W przyszłości dusza zostanie wyeliminowana przez lekarstwa. Pod pretekstem dążenia do „zdrowego spojrzenia na świat” zostanie wynaleziona szczepionka, za pomocą której organizm ludzki – tak szybko, jak to możliwe, być może bezpośrednio po urodzeniu – zostanie poddany działaniu substancji, aby ludzie nie rozwinęli idei istnienia jako dusza.
Materialistycznym lekarzom powierzy się zadanie usunięcia duszy z ludzkości. Tak jak ludzie są dziś szczepieni przeciwko tej czy innej chorobie, dzieci będą szczepione w przyszłości substancją, którą będzie można wyprodukować dokładnie w ten sam sposób …że dzięki tym szczepieniom ludzie będą odporni na „szaleństwo” życia duchowego… Będą niezwykle inteligentni, ale nie będą rozwijać świadomości, a to jest prawdziwy cel niektórych środowisk materialistycznych.
Dzięki takiej szczepionce ciało eteryczne będzie w łatwy sposób „rozluźnione” od ciała fizycznego. Po „rozluźnieniu” ciała eterycznego związek między wszechświatem i ciałem eterycznym byłyby wyjątkowo niestabilny, a człowiek stałby się automatem, ponieważ fizyczne ciało człowieka na ziemi musi być prowadzone, wychowywane przez wolę ducha. Następnie szczepionka staje się rodzajem siły arymańskiej; Człowiek nie może już uwolnić się od pewnych materialistycznych odczuć. Staje się materialistyczną konstytucją i nie może już wznieść się do duchowości.”
Dusza zostanie zniesiona poprzez lekarstwo. Ze „zdrowego punktu widzenia” wynaleziona zostanie szczepionka, poprzez którą będzie się od jak najwcześniejszej młodości, jak najwcześniej po urodzeniu, w taki sposób wpływało, aby to ludzkie ciało nie wpadło na pomysł: istnieje coś takiego jak dusza, duch.
Te dwa nurty ideologiczne staną w obliczu ostrej konfrontacji. Trzeba będzie pomyśleć o tym, jak koncepcje i idee muszą być rozwijane, aby radziły sobie z prawdziwą rzeczywistością, rzeczywistością ducha i duszy.
Inni, następcy dzisiejszych materialistów, będą szukać szczepionki, która uczyni organizm „zdrowym”, to znaczy sprawi, że organizm będzie „zdrowy” ze względu na swoją budowę i nie będzie już mówił o takich bzdurach jak dusza i duch, ale raczej „zdrowo” mówił o tych siłach, jakie żyją w maszynach i chemii, które stanowią o planetach i słońcach w mgławicy świata. To zostanie osiągnięte za pomocą procedur fizycznych. Materialistycznym lekarzom przekaże się zadanie wypędzania dusz z ludzkości.
Tak, ci, którzy wierzą, że można z użyciem zabawnych pojęć patrzeć w przyszłość, ci bardzo się mylą. W przyszłość trzeba patrzeć z poważnymi, dokładnymi, głębokimi koncepcjami. Nauka duchowa nie jest tylko zabawą, nie tylko teorią, lecz jest prawdziwym obowiązkiem względem rozwoju ludzkości.”

Rudolf Steiner, 7.10.1917 – „The fall of the Spirits of Darkness”

kwiecień 6, 2021 by